Az emberek és a kutyák kapcsolata távoli időkre nyúlik vissza, amikor is a kutyák elsődleges feladata a vadállatok távoltartása volt. A későbbiekben tudatos tenyésztésnek köszönhetően alakultak ki a kimondottan őrző-védő fajták, amelyek kódolt ösztönöket, hajlamokat hordoznak magukban.
Sokan tévesen azt gondolják, hogy az ilyen kutyák, illetve az őrző-védő foglalkozásokon résztvevő ebek a későbbiekben agresszívvé válnak. A valóságban azonban ez nem így van.
Napjainkra a „feladatukat” vesztett kutyák sokszor nem tudják kielégíteni ösztöneiket, így azok elfojtásra kerülnek, ami olykor viselkedési problémák kialakulásához vezethetnek.
Az őrző-védő foglalkozás jó választás azoknak a kutyáknak, akik nagy mozgásigénnyel rendelkeznek. Az érzékenyebb, félősebb kutyák önbizalmat nyerhetnek, a magabiztosabbak pedig kiegyensúlyozottabbá, fegyelmezettebbé válhatnak.
A foglalkozások növelik a kutyák kondícióját, koncentrációját, kitartását. Az órák során hangsúlyt fektetünk az engedelmes/fegyelmező gyakorlatokra is. Ennek köszönhetően a gazdik megtanulják extrém körülmények között is kézben tartani, kontrollálni kutyáikat.
Ha kérdésed van, fordulj hozzánk bizalommal!
Az órákra szükséges eszközök:
- póráz
- nyakörv
- biztonságos hám